Letos si připomínáme smutné výročí 80 let od lidické tragédie

Uctění památky

10. 6. 2022 | Aktuality

Dnes si připomínáme smutné výročí 80 let od vyhlazení obce Lidice. Uctění památky obětí započali v 8 hodin na kladenském gymnáziu, kam jsem sama chodila. Právě sem byly z Lidic převezeny matky spolu se svými dětmi a strávily zde poslední chvíle společného života. Nacisti tehdy kromě vražední rozmetali i tamní hřbitov, a to včetně hrobů mých předků.

Kromě samotného pietního aktu byla zde na kladenském gymnáziu uspořádána výstava portrétů bývalých studentů, kteří zahynuli během lidické tragédie. Studenti zde zároveň připravili i výzdobu tělocvičny věnovanou lidickým ženám.
Bolestivá vzpomínka na utrpení nevinných lidí je letos o to horší díky k tomu, že se podobné tragédie dějí i v dnešní době a to pár set kilometrů od našich hranic.

Mohlo by vás zajímat

Už dva roky jsem tu pro vás!

Už dva roky jsem tu pro vás!

Dnes je to přesně dva roky, co jsem se stala vaší senátorkou. Na začátku jsem se vše musela učit za pochodu, protože v té době řádil covid, který výrazně ovlivňoval chod Senátu. Na jedné straně nás v běžném jednání brzdila přísná covidová opatření, na druhé straně...

číst více