Letos si připomínáme smutné výročí 80 let od lidické tragédie

Uctění památky

10. 6. 2022 | Aktuality

Dnes si připomínáme smutné výročí 80 let od vyhlazení obce Lidice. Uctění památky obětí započali v 8 hodin na kladenském gymnáziu, kam jsem sama chodila. Právě sem byly z Lidic převezeny matky spolu se svými dětmi a strávily zde poslední chvíle společného života. Nacisti tehdy kromě vražední rozmetali i tamní hřbitov, a to včetně hrobů mých předků.

Kromě samotného pietního aktu byla zde na kladenském gymnáziu uspořádána výstava portrétů bývalých studentů, kteří zahynuli během lidické tragédie. Studenti zde zároveň připravili i výzdobu tělocvičny věnovanou lidickým ženám.
Bolestivá vzpomínka na utrpení nevinných lidí je letos o to horší díky k tomu, že se podobné tragédie dějí i v dnešní době a to pár set kilometrů od našich hranic.

Mohlo by vás zajímat

Hazard je téma, o kterém je potřeba mluvit!

Hazard je téma, o kterém je potřeba mluvit!

Jako hazardní hraní lze označit jakékoliv jednání, které vyžaduje nevratné investice s vidinou zisku založeného na náhodě. Dlouhodobé sázení je tak pro sázející nevýhodné, a navíc vede k patologické závislosti. S tím přichází a rostou finanční problémy, které se hráči...

celý článek
Hledá se pravá ruka senátorky Adély Šípové

Hledá se pravá ruka senátorky Adély Šípové

… aneb senátorka Adéla Šípová vypisuje výběrové řízení na pozici asistenta/asistentky. Do svého týmu hledám s těžkým srdcem náhradu za Zuzku, moji pravou ruku, která v srpnu očekává nového “mimišéfa” a nebude se moci věnovat své práci naplno jako dosud.    Pro...

celý článek

Pin It on Pinterest