Proč jsou muži častěji h*vada?

19. 9. 2023 | Aktuality

Nikdy jsem si nemyslela, že by muži byli hovada. Přesto toto slovo v souvislosti s muži padlo a vyslovil ho senátor Zdeněk Hraba, když jsem se ho v pořadu 360° na CNN Prima News ptala, proč jsou to muži, kdo ve valné většině páchá násilí. Podle kriminologických statistik tvoří 90-95 % pachatelů domácího násilí (ženy jsou z 90 % obětí).
Tvrdím, že je to důsledek nerovností ve společnosti, kvůli nimž české ženy například berou za stejnou práci o 16 % méně, proto jsou chudší a hůře opouštějí násilníka. Senátor Hraba ale po důvodech výrazně vyšší agresivity mužů vůči ženám nepátrá. Stačí říct slovo hovado a je to vyřešeno. A proto jsem šla svou otázkou dál a ptala jsem se, proč jsou podle něj muži častěji h*vado?
Celý rozhovor najdete zde: https://cnn.iprima.cz/proc-jsou-muzi-casteji-hov-a-ptala-se-sipova-istanbulska-umluva-to-nezmeni-podotkl-jirsa-412379.
Podle mne nic není jen tak a společenské jevy mají své racionální příčiny a právě po těch máme pátrat! Momentálně jsem ve Španělsku, které byť je tradiční katolickou zemí se svou krvavou corridou, tak úmluvu ratifikovalo a ani náhodou z ní nechce ustoupit. Naopak. Velmi je trápí, že Turecko od úmluvy odstoupilo. Svět se zde po ratifikaci rozhodně nezbořil, holky si hrají na ulici fotbal a znají svá práva.
Za spolupráci děkuji: Pod svícnem a Hlas proti násilí

Mohlo by vás zajímat

Oslavy 17. listopadu

Oslavy 17. listopadu

Oslavy 17. listopadu jsem letos prožila opravdu naplno. Po dopolední tradiční vzpomínkové akci na Národní třídě v Praze jsem zajela do Roztok u Prahy. Ráda tam jezdím, jednak je to malebné městečko. A také si velmi vážím zdejších občanských iniciativ, o kterých jsem...

celý článek

Pin It on Pinterest