Tři roky jsem tu pro vás

Adéla Šípová

13. 10. 2023 | Aktuality, Kladno a okolí, Senát

Už tři roky se společně vídáme v mé senátorské kanceláři na Kladně. Krásná secesní budova Hornického domu je spojena s těžbou stejně tak jako celé město i obvod. Autorem návrhu byl architekt Václav Stádník. K dokončení stavby došlo v roce 1923 – letos slaví 100 let!

V přízemí jsou po obou stranách vchodu výklenky s plastikami Rubání uhle a Důlní měřič od Vojtěcha Zeilmana. Ten byl český sochař, návrhář, plastik pro nedaleké rakovnické závody RAKO. Byl žákem Akademie výtvarných v Praze u prof. J. V. Myslbeka a Jana Štursy. Mezi jeho nejslavnější díla patří bronzová socha stojícího vojína se svěšenou hlavou a puškou opřenou o zem z roku 1924 na Památníku obětem I. světové války v Unhošti.

Když zde sedím, přemýšlím, co všechno tyto zdi viděly a slyšely. Žádná doba nebyla úplně snadná i když některé kapitoly z  byly nesporně horší než jiné. Na druhou stranu máme za co bojovat a určitě nesmíme ztrácet chuť měnit svět kolem nás k lepšímu. Proto jsem tu – poslouchám vaše příběhy a snažím se řešit to, co vás trápí.

Pokud bych vám jako mohla pomoci, můžete mne sem přijít navštívit. Nejlepší ale bude, když mi předem napíšete na e-mailovou adresu sipovaa@senat.cz, abychom si mohli domluvit volný termín.