Tři roky jsem tu pro vás

13. 10. 2023 | Aktuality

Už tři roky se společně vídáme v mé senátorské kanceláři na Kladně. Krásná secesní budova Hornického domu je spojena s těžbou stejně tak jako celé město i obvod. Autorem návrhu byl architekt Václav Stádník. K dokončení stavby došlo v roce 1923 – letos slaví 100 let!
V přízemí jsou po obou stranách vchodu výklenky s plastikami Rubání uhle a Důlní měřič od Vojtěcha Zeilmana. Ten byl český sochař, návrhář, plastik pro nedaleké rakovnické závody RAKO. Byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u prof. J. V. Myslbeka a Jana Štursy. Mezi jeho nejslavnější díla patří bronzová socha stojícího vojína se svěšenou hlavou a puškou opřenou o zem z roku 1924 na Památníku obětem I. světové války v Unhošti.
Když zde sedím, přemýšlím, co všechno tyto zdi viděly a slyšely. Žádná doba nebyla úplně snadná i když některé kapitoly z historie byly nesporně horší než jiné. Na druhou stranu máme za co bojovat a určitě nesmíme ztrácet chuť měnit svět kolem nás k lepšímu. Proto jsem tu – poslouchám vaše příběhy a snažím se řešit to, co vás trápí.
Pokud bych vám jako senátorka mohla pomoci, můžete mne sem přijít navštívit. Nejiatější ale bude, když mi předem napíšete na e-mailovou adresu sipovaa@senat.cz, abychom si mohli domluvit volný termín.

Mohlo by vás zajímat

Oslavy 17. listopadu

Oslavy 17. listopadu

Oslavy 17. listopadu jsem letos prožila opravdu naplno. Po dopolední tradiční vzpomínkové akci na Národní třídě v Praze jsem zajela do Roztok u Prahy. Ráda tam jezdím, jednak je to malebné městečko. A také si velmi vážím zdejších občanských iniciativ, o kterých jsem...

celý článek

Pin It on Pinterest