Na Kladně proběhla veřejná debata na téma exekuce v době prosperity

Panelová diskuze

16. 1. 2020 | Aktuality

Panelová diskuze, kterou prováděl místní moderátor Aleš Talácko, probíhala na téma “Jak snadné je se do exekuce dostat a jak z ní ven”. Byly zmiňovány možnosti dluhového poradenství, problematika šedé ekonomiky a hosté prezentovali i vlastní životní zkušenosti. Někteří na vlastní kůži zažili složitost situace, ve které se člověk v exekuci ocitne, jiní zase dávali k dobru zkušenosti z poradenství.

Debatující se kriticky bavili i o komiksu, vydaném advokátní komorou, který obviňuje mladistvé a děti z “lotrovin”, které je do dluhů mohou dostat. Na závěr byly zodpovězeny otázky z publika, které diváci k tématu pokládali.

“Novela exekučního řádu je prvním, nikoliv však posledním správným pirátským krokem na cestě k narovnání práv dlužníků a věřitelů,” uvedla Adéla Šípová, advokátka a kandidátka na senátorku.

Mohlo by vás zajímat

Hazard je téma, o kterém je potřeba mluvit!

Hazard je téma, o kterém je potřeba mluvit!

Jako hazardní hraní lze označit jakékoliv jednání, které vyžaduje nevratné investice s vidinou zisku založeného na náhodě. Dlouhodobé sázení je tak pro sázející nevýhodné, a navíc vede k patologické závislosti. S tím přichází a rostou finanční problémy, které se hráči...

celý článek
Hledá se pravá ruka senátorky Adély Šípové

Hledá se pravá ruka senátorky Adély Šípové

… aneb senátorka Adéla Šípová vypisuje výběrové řízení na pozici asistenta/asistentky. Do svého týmu hledám s těžkým srdcem náhradu za Zuzku, moji pravou ruku, která v srpnu očekává nového “mimišéfa” a nebude se moci věnovat své práci naplno jako dosud.    Pro...

celý článek

Pin It on Pinterest