Na Kladně proběhla veřejná debata na téma exekuce v době prosperity

Panelová diskuze

16. 1. 2020 | Aktuality

Panelová diskuze, kterou prováděl místní moderátor Aleš Talácko, probíhala na téma “Jak snadné je se do exekuce dostat a jak z ní ven”. Byly zmiňovány možnosti dluhového poradenství, problematika šedé ekonomiky a hosté prezentovali i vlastní životní zkušenosti. Někteří na vlastní kůži zažili složitost situace, ve které se člověk v exekuci ocitne, jiní zase dávali k dobru zkušenosti z poradenství.

Debatující se kriticky bavili i o komiksu, vydaném advokátní komorou, který obviňuje mladistvé a děti z “lotrovin”, které je do dluhů mohou dostat. Na závěr byly zodpovězeny otázky z publika, které diváci k tématu pokládali.

“Novela exekučního řádu je prvním, nikoliv však posledním správným pirátským krokem na cestě k narovnání práv dlužníků a věřitelů,” uvedla Adéla Šípová, advokátka a kandidátka na senátorku.

Mohlo by vás zajímat

Už dva roky jsem tu pro vás!

Už dva roky jsem tu pro vás!

Dnes je to přesně dva roky, co jsem se stala vaší senátorkou. Na začátku jsem se vše musela učit za pochodu, protože v té době řádil covid, který výrazně ovlivňoval chod Senátu. Na jedné straně nás v běžném jednání brzdila přísná covidová opatření, na druhé straně...

číst více